Romanya Vizesi

Romanya Seyahati İçin Ne Yapmak Gerekir?

Romanya seyahatiniz için resmi olarak yapmanız gereken bir takım işlemler vardır. Başvuru sürecinin başlatılabilmesi için bu işlemlerin tümünün gerçekleştirilmesi gerekir. Ülkeler arası anlaşmalar gereği Romanya’ ya seyahat için vize almanız gerekmektedir. Romanya Devleti’nin Schengen üyeliği bulunmadığı için hazırda bulunan Schengen vizeniz bu ülkeye girişte geçersiz sayılacaktır.

2011 yılında Schengen üyeliği için başvurularını yapmalarına rağmen halen üyelikleri kabul edilmiş durumda değildir. Başvurunuzu özenle ve dikkatle yapmanız gerekmektedir. Eksik veya belgeleriniz yetersiz görüldüğü zaman başvurunuz kabul edilmeyecektir. Bu konuda uzman bir firma ile anlaşabilirsiniz.

Romanya Vizesi İçin Başvuru Nasıl Yapılmaktadır?

Romanya vize

Romanya’ya seyahat etmek için birçok sebebiniz olabilir. Turistik, ticari, aile ziyareti, eğitim vb. birçok nedenle seyahat etmek isteyebilirsiniz. Başvuru türünüz içinde, bunlardan hangisi için ülkeye seyahat etmek istediğinizi belirtmeniz gerekir. İstenilen izin belgesinin türüne göre, istenen evraklarda değişmektedir.

Başvuru türünüzü belirledikten sonra sizden istenilen evrakları profesyonel ve eksiksiz bir şekilde tamamlamalısınız. Her hangi bir eksik belge ibraz etmeniz durumunda vize alma işleminiz gerçekleşmeyecektir.

Gerekli belgeleri, bizimle iletişim kurarak öğrenebilirsiniz.

Romanya Vize Başvurusu İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Romanya vize başvurusu

Romanya vizesini almak istiyorsanız konsoloslukların belirlediği şartları, belgeleri eksiksiz bir şekilde yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu işler için yeterli vaktiniz olmadığını düşünüyorsanız, profesyonel bir acente aracılığı ile de bu işlemleri yürütebilirsiniz. Romanya için alınabilecek birkaç vize türü bulunmaktadır.

Romanya için alınabilecek vize türleri şu şekildedir;

  • Romanya ticari vizesi
  • Turistik Romanya vizesi
  • Romanya aile ziyareti izni

şeklinde sıralanabilir.

Başvuru için öncelikle bize ulaşmanız gerekmektedir. Telefon ile yaptığımız görüşmede sizden gerekli evrakları isteyerek başvuru sürecini en hızlı şekilde başlatacağız. Başvuruda sizinle önemli konuları paylaştıktan sonra çeşitli gereksiz ödeme yapmanızın da önünü geçmiş oluyoruz.

Romanya İçin Geçerli Olan Vize Türü

romanya

Ülkeler arası uygulanan politikalara göre, Romanya-Türkiye arasında seyahat için bir vize politikası uygulanmaktadır. Romanya, Schengen ülkeleri arasında bulunmamaktadır. Bu yüzden Schengen vizesi Romanya için geçerli bir vize olarak görülmez. Bu hususa dikkat edilmesi gerekmektir. Planlarınız arasında sadece Romanya Devleti varsa ulusal vize almanız yeterli olacaktır. 

Schengen Vizesi Romanya İçin Geçerli Mi?

Romanya 2011’de Schengen üyeliği için başvuruda bulunmuş ancak hala üyeliği kabul edilmemiş durumdadır. Bulgaristan ile aynı tarihten itibaren iki devlet bu konuda bekletilmektedir. Schengen vizesi bulunan vatandaşlarımız Romanya’ya girişte sıkıntı yaşayacaklardır. O yüzden Romanya’ya seyahat ederken gerekli bir belge olmadığını ve izinle Romanya’ya giriş yapamayacağınızı bilmeniz gerekmektedir.

Bu hususta yapmanız gereken profesyonel bir firmadan yardım alarak Romanya vizesi başvurunuzu yapmanız gerekmektedir. Sizin adınıza gerekli evrakları düzenleyip konsolosluğa iletip çıkacak sorunların da önüne geçmiş oluyoruz.

Romanya Vizesi Alırken Ne Tür Sorunlarla ile Karşılaşabilirim?

Romanya vizesi alırken başvurusu sırasında eksik, yanlış veya hatalı belge, beyanat, form, dilekçe vb. nedenlerle başvurunuz tamamen reddedilecektir. Üstelik konsolosluklarda hakkınızda oluşabilecek olumsuz izlenim, daha sonraki başvurunuzlar da sorun çıkarabilir. Bu nedenle başvurunun uzman bir ekip ile çalışıp yapılması gereklidir. Deneyimli uzman ekibimizle Romanya’ya gidecek olan müşterilerimize hızlı ve sorunsuz şekilde vize almalarını sağlıyoruz.