İtalya Vizesi

İtalya vizesi

21 Aralık 2007’de Schengen ülkeleri arasına katılan İtalya için Schengen vizesi başvurusu yapabilirsiniz. Bu şekilde diğer Schengen üyesi, Avrupa devletlerine de giriş-çıkış yapabilirsiniz.

İtalya Seyahati İçin Nasıl Vize Alabilirim?

İtalya vizesi almak istiyorsanız, sizden istenen evrakları eksiksiz bir şekilde toplayıp, gerekli konsolosluklara iletmeniz gerekmektedir.

Eksik evrak beyan etmemeniz gerekmektedir. Konsolosluklar bu konuda çok titizdirler ve sizin onlarda bıraktığınız izlenime çok önem verirler. Kesin geri dönüş tarihinizi bildiren belgeler gösterebilirseniz İtalya vizesi almanız çok daha kolaylaşacaktır.

İlk başvurunuz ise yapmanız gerekenlerde daha titiz davranmalısınız. Belirttiğimiz gibi konsolosluklar üslubunuzu dahi dikkatle inceleyecektir. Onlara karşı ne kadar saygı ve görgü kuralları çerçevesinde hitap ederseniz size karşı anlayış göstermeleri de o kadar yüksek ihtimal olacaktır.

 Schengen Vizesi İle İtalya’ya Seyahat Edebilir Miyim?

İtalya 2007’den bu yana Schengen anlaşmasına üye bir ülkedir. Schengen vizenizin olması durumunda sorunsuz bir şekilde İtalya’ya ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Schengen izin belgeniz yoksa bize başvurunuzu iletmeniz durumunda bu işlemleri başlatabilir, en hızlı şekilde izin belgenizi almanızı sağlayabiliriz.

İtalya Vizesi Almak Çok Mu Zor?

İzin belgesini almak sanıldığı kadar zor bir işlem değildir. Konsolosluklar, acenteler bu konuda olabildiğince size yardımcı olabilmektedir. Hatta acenteler sizin yerinize bütün işlemlerin takibini dahi sağlayabilirler.

Vize başvurunuzdan itibaren izin belgesini alma süreniz konsolosluklardaki yoğunluklara göre değişebilmektedir, o yüzden planlarınızı dikkatli bir şekilde ayarlamanızı tavsiye ediyoruz. Bunun için acenteler ile iletişime geçip, işlemlerin nasıl yapıldığı hakkında bilgi almanız sizin yararınızadır.

Neden İtalya?

İtalya, birçok insanın gezip görmek istediği bir ülke olarak bilinir. Pisa kulesiyle ününe ün katan bu ülke yılda yaklaşık 46 milyon insanın ziyaretine tanıklık ediyor. Bu ziyaret ortalaması ile İspanya’dan sonra 5. Sırada geliyor. Her yıl daha da artan bu oran ilerleyen yıllarda 50 milyonu aşacağı düşünülüyor.

İtalya için alınması gereken vize türleri belli başlıklar altında sıralanabilir. Vizelerde çeşitlerin olmasının nedeni, sizlere yapacağınız İtalya seyahatinde kolaylık sağlamaktır.